70021778

 

Конференція для вдів зібрала 150 сестер. Зустріч «Під захистом Твоїх крил» відбулась в 7 вересня в Другій церкві ЄХБ м. Ізмаїл, пастор Анатолій Раца

На початку конференції Старший пресвітер по Одеській області Олександр Димов виголосив настановче слово і молитву благословення. Прочитавши біблійний текст, Олександр Димов звернув увагу на те, що не дивлячись на усі важкі періоди у житті вдів, потрібно завжди відчувати поряд Того – Хто оберігає, навчає, підтримує – нашого Господа. Саме Він єдиний є утіхою наших сердець. Не так часто у суспільстві приділяється увага саме вдовам. Проте, обласне об’єднання церков ЄХБ зі своєї сторони намагається потурбуватися про вдів: проводять конференції, спілкування, табори; підтримуює їх матеріально та в молитвах. 

«Бути вдовою – це холодно, залишитися без підтримки – це складно» – говорить Наталія Свистун спікер конференції.

Вдова! Яке це сумне слово. Звичайно ж відразу приходять на думку слова «гіркота» та «одинокість». Життя вдів на сьогоднішній день малопомітне. Сьогодні у світі нараховується 258 мільйонів вдів і з них 115 мільйонів живуть у злиднях. 

Любов Бобровська під час конференції розповіла про життя вдів у часи Старого Завіту. В ті часи – бути вдовою, означало бути ніким. Ніякої поваги, ніякого статусу, підтримки. Один з біблійних текстів говорить про кількість вдів у цей період «… багато вдовиць перебувало за днів  Іллі серед Ізраїля…».

Сестринською командою, яка готувала цю конференцію було озвучено, що на сьогоднішній день в Одеській області 150 церков та малих груп, 6800 членів церкви. З них 561 вдова та 17 вдівців. По великій Божій милості в християнських церквах віруючі намагаються виконувати приписи Писання, проявляючи турботу за вдів. 

Наталія Димовавідповідальна за жіноче служіння в Одеській області разом з командою сестер підготували не тільки матеріал для конференції, але й подарунки. Це ж так важливо підтримати вдів словом та  ділом. 

Найсерйозніше інтерв’ю під час конференції було з сестрою Альоною. З наймолодшою вдовою на цій конференцію інтерв’ю буде опубліковане пізніше. Коли спостерігаєш, як учасники конференції слухають про біль та страждання вдівства, і в цей же час розуміють, що вони не абсолютно одинокі такі, але Господь є завжди поруч, Він їх утішитель, Він – їх захисник, відчуваєш – втіха від Бога приходить. 

Людмила Логвіненко нагадала учасниками конференції, що кожен рік в Одеській області проходять літні табори для вдів. На екрані був показаний відеоряд, як саме проходять такі табори. Після цього розумієш, що усі ми прагнемо спілкування та підтримки. 

В завершальній промові пастор церкви Анатолій Раца сказав слова підтримки сестрам: «надійтесь на Господа – Він є фундамент та стержень вашої віри. Залишайтесь тверді та непохитні. Говоріть усім про Бога. Тому що у вас є найбільше для цього часу. Свою печаль принесіть Господу». 

Галина Стрижачук

Смотреть больше фото