20 листопада, на 77 році життя, відійшов у вічність пастор Олексій Якович Бандура. 

Голова Одеського Обласного Об'єднання Олександр Димов висловив щирі співчуття:  «Ігор Олексіьович, та рідні, прийміть щирі співчуття з приводу цієї розлуки. Нехай Господь дарує Своє втішення і підтримку усім рідним».  

 

Глибокі співчуття церкві і рідним служителя висловив Голова Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ – пастор Валерій Антонюк:

 

Олексій Якович звершував служіння старшого пресвітера у Тернопільській області у 1993-1996 роках. У служінні пастора Тернопільської церкви ЄХБ був у 1990-2000 роках. У наступні роки до сьогодні звершував служіння пресвітера у церкві с. Плісняни Зборівського району.

 

Олексій Якович Бандура народився 20 березня 1943 року в с. Граддя Волинської області в багатодітній сім’ї Пестини та Якова Бандур. Із 1950 року Олексій почав навчання у місцевій школі, у 1961 році пішов до армії. Прийняв хрещення в 1966 році в с. Розничі.

 

У 1967 році Олексій Якович одружився із Вірою Гнатівною, з якою прожив у щасливому шлюбі 52 роки. У сім’ї Олексія та Віри народилися четверо синів і дві дочки.

 

Значну частину свого життя Олексій Якович присвятив служінню Господу. Багато років проповідував Євангеліє, звершував служіння регента хору.

 

У 1990 році Олексій Якович був рукопокладений на пресвітерське служіння у церкві с. Озерянка в Зборівському районі. Стояв у витоків заснування Тернопільського обласного об’єднання церков євангельських християн-баптистів. Спочатку був обраний на служіння заступника, а згодом у 1993 році – старшого пресвітера Тернопільського обласного об’єднання церков ЄХБ. Виконував це служіння до 1996 року.

 

Також у 1990 році виступив ініціатором і засновником нової громади євангельських християн-баптистів у Тернополі, в якій звершував служіння пресвітера до 2000 року. У 1994 році з його ініціативи розпочинається будівництво Дому молитви по вул. Київській. Олексій Якович посвячено і самовіддано, часто наодинці, працював на будівництві, несучи левову частку відповідальності і працюючи як робітник.

 

Господь благословив Олексія Яковича з дружиною благословенними нащадками. Усім дітям прищепили віру та любов до Господа, шанобливе ставлення до церкви.

 

Прийнявши естафету пасторства від свого батька, він передав її своїм синам, троє з яких є діючими пасторами в церквах євангельських християн-баптистів. Олексій Якович завжди був готовий допомогти мудрим словом та порадою. Безвідмовний, він завжди підставляв плече у служінні на Божій ниві.

 

Олексій Якович Бандура прожив нелегке, однак яскраве життя, повне випробувань і благословень. Ми віримо, що Господь прийняв Його у свої обійми. Тепер живемо надією і вірою у воскресіння мертвих і життя майбутнього віку.

 

Шлях брата був гідним прикладом слідування за Господом. Нехай рідні, друзі та помісна церква будуть потішені й заспокоєні в надії та силі Божого Слова: «Життя ж наше на небесах, звідки ждемо й Спасителя, Господа Ісуса Христа» (Фил. 3:20).

 

«Блаженні мертві, які вмирають у Господі – вони відпочинуть від трудів своїх…» (Об. 14:13).

Сайт ВСЦ ЄХБ

https://www.baptyst.com/vidijshov-u-vichnist-sluzhytel-iz-ternopilshhyny-oleksij-bandura/