Голова Одеського Обласного Об’єднання, пастор Олександр Димов, прийняв участь в роботі Ради ВСЦ ЄХБ, де важливим питанням було обговорення та дискусія про актуальний стан доктрини про автономію помісною церкви. В обговоренні приймав участь ректор ОБС, Олександр Гейченко.  

 

Засіданнявідбулося 17-18 березня в Ірпені у канцелярії братства. Учасниками зустрічі стали старші пресвітери майже зі всіх обласних об’єднань, а також служителі, що входять до складу Правління Союзу.

Ключовим питанням обговорення стала тема автономії помісної церкви.

Про новозавітну практику автономії церкви і взаємодії між церквами говорив заступник голови ВСЦ ЄХБ Василь Фурта. «Вплив християнства був би значно сильнішим у суспільстві, якби служителі практикували біблійну модель взаємин між церквами, а саме тісний зв’язок і співпрацю», – переконаний пастор.

 

Заступник голови ВСЦ ЄХБ Ігор Бандура підготував історичний огляд автономії євангельсько-баптистської церкви. Він наголосив на цінності такого досвіду: «Історичний огляд та аналіз дає нам можливість побачити й оцінити переконання, позитивний і негативний досвід церков ЄХБ у більш широкому контексті всесвітнього євангельсько-баптистського братства. Це допоможе нам напрацювати, затвердити і запропонувати церквам документ, який визначає порушену проблематику на рівні біблійного осмислення, конфесійної практики та сучасних викликів».

 

Щодо практики євангельських принципів автономії говорив голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк. Служитель висвітлив тему переваг і недоліків автономії церкви, а також розглянув переваги міжцерковного партнерства.

 

«Природа Церкви вказує на тісні зв’язки у Тілі Христовому. Жодна помісна церква за часів апостолів не претендувала на роль самодостатньої чи “незалежної” громади. Церкви співпрацювали між собою, спільно вирішували доктринальні питання і відповідально проповідували Євангеліє», – звучало у доповіді Валерія Антонюка.

 

Також на засіданні відбулося обговорення групами. Основним питанням було «Що означає автономія помісної церкви і що не означає, принципи її реалізації».

 

Серед інших питань Рада розглянула статистичний звіт та інформацію про плани комітетів ВСЦ ЄХБ. Також брати обговорили можливі загальні всеукраїнські заходи цього року, зокрема місіонерську конференцію у вересні, пасторську конференцію у листопаді та інші події.

 

Було затверджено новообраного керівника комітету молодіжного служіння Романа Сухаря. А також пастор Олексій Краснопівцев представив служіння вдовам і сиротам, заохочуючи до підтримки цієї праці в областях.

 

По матеріалах пресслужби ВСЦ ЄХБ