Рада ВСЦ ЄХБ рекомендує помісним церквам переходити на святкування Різдва, Пасхи та інших християнських свят за григоріанським календарем. Таке рішення – про перехід на святкування християнських свят разом з більшістю країн за григоріанським календарем – Рада Союзу ЄХБ прийняла на засіданні 23 червня 2022 року.
– Меньшинство в национальном религиозном поле, к которому присоединилось ВСЦ ЕХБ, является абсолютным большинством во вселенском христианстве. В частности, римско-католические и реформатские общины издавна пользуются григорианским календарем, – написав Євгеній Коновальчук (редактор «Слово про Слово»).
– Посодействовали этому и украинские законодатели, когда в прошлом году сделали 25 декабря, Рождество по григорианскому календарю, выходным днем в Украине, – пише «Слово про Слово».
Пастор Микола Романюк в своєму блозі «scripta|написане» зазначає, що багато баптистських громад святкують Різдво за новим стилем вже багато років. А цього року деякі церкви ЄХБ відсвяткували разом із західними християнами й Пасху.
Про майбутні дискусії – скрізь зазначається, що міжцерковних проблем не буде. Зважаючи на автономність помісних церков, баптисти давно навчилися приймати особливості один одного.
А от усередині громад дискусія може й має бути, оскільки церковні рішення – справа усієї помісної громади. Дати церковних свят – саме належать до таких церковних настанов, а не Євангелії.
В повідомлені Правління ВСЦ ЄХБ зазначено історичний контекст цього кроку:
Тривалий час євангельські християни-баптисти України залишалися під впливом православної традиції, зокрема щодо святкування Різдва, Пасхи та інших, пов’язаних з ними свят. Понад 100 років продовжував існувати паралельно так званий «старий стиль». Іронія полягала в тому, що Різдво святкувалося вже після Нового року, а не навпаки, як це і мало би бути.
16 лютого 1918 року Україна як держава перейшла на григоріанський календар (з запізненням на 350 років). Для російської православної церкви цей календар (хоч він і був точніший) був єретичним, бо ж пов‘язаний з католиками та протестантами, і вона пішла шляхом календарного роздвоєння – все приватне і суспільне життя за новим, григоріанським календарем, а релігійні свята за старим – юліанським. Услід за домінуючим православ’ям такий порядок перейняли всі інші конфесії на території Радянського Союзу, крім римо-католиків.
Ситуація з календарем зрушилася з місця у 2017 році, коли Верховна Рада України визнала 25 грудня вихідним днем, як Різдво «західного обряду».
Упродовж останніх років Різдво та Великдень чимало церков вже святкували за григоріанським календарем.
Ґрунтуючись на вищезазначеному, Рада ВСЦ ЄХБ рекомендує помісним церквам Союзу ЄХБ переходити на святкування Різдва, Пасхи та інших християнських свят за григоріанським календарем.
– КОРИСНА ИНФОРМАЦІЯ –
ПІДГОТОВКА ДО ХРЕЩЕННЯ
Основи християнства (Огієнко)
Біблійні уроки підготовки до водного хрещення. 24 урока.
Основы христианства (Синодальный)
Курс подготовки к водному крещению. 24 урока.
ДУХОВНИЙ ЗРІСТ
САМОНАВЧАННЯ
КНИЖКИ
Книжка «Маленькі рученята вчаться молитись», відомої дитячої письменниці Керін Макензі, тепер є українською!
Це цікава, ілюстрована книжка, по якій легко навчити дитину молитись. Розповісти їй про біблійне вчення про молитву з різних сторін. Біля 60 розділів про молитву, біблійних героїв що молились та Ісуса Христа. Запитання по тексту, та завдання на уважність, по малюнкам.
Хождение с Богом
Джон Чарльз Райл
Упрощенный и сокращенный вариант книга епископа Д.Ч. Райла “Практическая религия”.
В настоящее издание добавлена глава “День Господень”, потому что она представляет простое и ясное изложение библейских принципов, а также показывает их применение в совершенно разумной и реалистичной манере.
В поисках Божьей воли.
Синклер Б. Фергюсон
Уверенность в том, что мы находимся в центре Божьих целей приносит в нашу жизнь постоянную стабильность. Но как же открыть Божью волю для своей жизни?
Автор отвечает на этот вопрос, показывая, как конечные цели Бога формируют Его волю для нас. Показывает принципы того, как Бог направляет нас в практических ситуациях, таких как призвание и брак, и подчеркивает много важных библейских советов.
Серия «Спердженские проповеди»
Он-лайн библиотека Эквалибра
Бумажный вариант:
Истинная пища и истинное питие. Том 1
Доказательство любви. Том 2
Ожидающая церковь. Том 3
Человекам это невозможно. Том 4
Взгляд на Иисуса. Том 5
Возрастание в благодати. Том 6
Сокровища благодати. Том 7
Странный выбор Бога. Том 8
Христос распятый. Том 9
Визит на Голгофу. Том 10