Річки горя, стресу та травми війни – будуть форсовані обоі’язково

15-18 лютого, на базі Одеської Богословської Семінарії, служителі та волонтери навчилися допомагати людям долати страждання від після-травматичного синдрому пошкодження (науково – ПТСР).

Больше 50 капеланів, пасторів, лідерок жіночого служіння та волонтерів отримали сертифікати міжнародного служіння Reboot Recovery. Автори та ведучі конференції, Кріс та Ранелла Адсід, справжні фахівці (деталі нижче). Координував конференцію в Одесі – доктор Олександр Гейченко. Перекладав та вів одну з груп –  доктор В’ячеслав Герасимчук.

Організатори розповіли про що саме йде мова:

Неспровоковане вторгнення Росії̈ в Україну призвело до безпрецедентних страждань і травм українського народу. Тисячі українських чоловіків, жінок і дітей загинули; ще тисячі були поранені. Але травми зазнала практично вся країна. Як можна зцілити таку величезну кількість травм?

Бувають рани трьох видів: фізичні, психологічні та душевні. Медичні процедури можуть допомогти загоїти фізичні рани. Але психологічні та душевні рани потребують іншого лікування. Ось саме психологічні і душевні рани, якщо залишити їх незагоєними, можуть скалічити людину на все життя.

Reboot Recovery використовує підхід, який об’єднує найкращі практики авторитетних фахівців у сфері медицини та охорони психічного здоров’я з вічними біблійними принципами. Застосовуючи ці принципи, людина, що страждає від травми, переконується у правдивості слів Виходу 15:26: «Я, Господь, Лікар твій».

На конференції ми навчили учасників, як допомагати у зціленні постраждалим від травми, пов’язаної з війною. А також опрацювали особисті травми учасників конференції в малих групах.

Основна частина навчального контенту викладалася у малих групах. Практично всі фахівці з лікування травм сходяться на думці, що обмін травматичним досвідом у безпечному, спокійному, безоціночному середовищі малої групи є найефективнішим способом досягнення позитивних зрушень до сили, стабільності та зцілення.

Таким чином, всі учасники були розділені на невеликі групи від 8 до 12 осіб: чоловіки з чоловіками, жінки з жінками. Кожна група мала ведучого, який вів її крізь одну з двох книг:

«Мости до зцілення: Україна» — для бійців або будь-кого, хто знаходився в зоні бойових дій;

«Жінки, війна і травма» — для всіх жінок, які постраждали від війни.

Ці книги були написані експертами з питань травм, пов’язаних з війною, — Крісом і Ранеллою Адсітами, — які досліджують, пишуть та виступають на цю тему з 2005 року. Книги розроблені як інтерактивні ресурси і проводять членів групи через таку низку тем, які необхідно розглянути, щоб зцілитися:

 • Розуміння фізіології та симптоматики посттравматичного стресу («Що сталося зі мною»?);
 • Розв’язання основоположного питання про те, як може могутній і люблячий Бог допускати такі страждання в нашому житті;
 • Побудова міцних стосунків з Богом, які нададуть Йому оптимальний доступ до наших тіл, розуму та духу і уможливлять зцілення;
 • Прощення тих, хто завдав нам болю, задля уникнення «гіркого кореню»;
 • Опанування відчуттів «істинної провини» і «помилкової провини»;
 • Прийняття прощення Божого за шкідливі вчинки, які ми могли зробити;
 • Як створити довготривале середовище, сприятливе для зцілення, за допомогою молитви, вивчення Біблії, християнської спільноти та розмовної терапії;
 • Як горювати над втратами;
 • Подолання болю і пожертви розлуки зі своїми близькими;
 • Розуміння принципів духовної війни, щоб захиститися від додаткових душевних ран;
 • Поради, як вижити під час жахіття війни;
 • Відновлення нашої справжньої сутності після травми;
 • Подолання наших страхів з вірою;
 • Батьківство у часи війни;
 • Зіткнення зі смертю (презентація Євангелія).

Час у малих групах складався з навчання основам, участі у вправах, представлених у книгах, та обговорення досвіду, пов’язаного з темами, які розглядаються.

Кожен учасник був навчений, як вести інші малі групи за цими книгами, і отримав певну кількість книг для негайного використання, а також Керівництво для лідера групи з корисними ідеями для започаткування обговорень.

Автори-ведучі:

Кріс Адсіт — Національний координатор ресурсів REBOOT Recovery; національний та міжнародний спікер; автор/співавтор численних книг, посібників та навчальних програм із травми. Кріс перебуває у повночасному християнському служінні з 1974 року. У шлюбі з Ранеллою вже майже 45 років; живе в Юджині, штат Орегон.

За 2015, 2019 і 2022 роки Кріс і Ранелла навчили підходу «Перезавантаження» до зцілення травм понад 400 осіб: українських капеланів, пасторів, військовослужбовців та психологів, а також їхніх дружин.

Ранелла Адсіт — Координатор REBOOT Recovery в Україні; національний та міжнародний спікер; автор/співавтор. Впродовж багатьох років вела приватну практику душпастирського консультування для травмованих осіб. У Ранелли четверо онуків і четверо дітей, серед яких — ветеран бойових дій армії США, пожежник, дружина майора морської піхоти, ветерана бойових дій (сина Маршель) і вдова, чоловік якої раптово помер. Ранелла — особа, яка пережила рак, крововилив у мозок, народження близнюків (!) і бачила, як її дім згорів ущент. Її сім’я пізнала свою частку травми!

Фото – Андрей Семинанко, профессиональная фото и видео съёмка любых мероприятий

– – – – – –
Одеса Баптист Інфо – Інформаційне служіння Обласного Об’єднання Церков ЄХБ
– – – – – –
Сайт Обласного Об’єднання http://www.odessabaptist.info/
Вайбер https://invite.viber.com/
Телеграм https://t.me/odessabaptistinfo
Фейсбук https://www.facebook.com/odessabaptist10
Ютуб https://www.youtube.com/c/OdessaBaptist/

– КОРИСНА ИНФОРМАЦІЯ –

Размышления для юношей

Читать онлайн>>>

Божа мудрість в щоденному житті

Читати онлайн >>>

Путеводные истины

Читать онлайн >>>

В поисках Божьей воли.
Синклер Б. Фергюсон

Уверенность в том, что мы находимся в центре Божьих целей приносит в нашу жизнь постоянную стабильность. Но как же открыть Божью волю для своей жизни?

 

Підтримуйте служіння пожертвами. "Бо коли є охота, то приємна вона згідно з тим, що хто має, а не з тим, чого хто не має" (2 Кор 8:12).

https://odessabaptist.info/wp-content/uploads/2022/04/logo-ecb-white-100-1.png
© 2022 Одеське Обласне Об'єднання Церков ЄХБ
Контакти
ул. Садовая, 39 пос. Корсунцы Коминтерновский р-н Одесская обл. Украина
То доповніть радість мою: щоб думали ви одне й те, щоб мали ту саму любов, одну згоду й один розум! (Флп. 2:2)
Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь