Різдво в кожну родину

28 грудня біля двохсот дітей та дорослих, віруючі євангельских та месіанських церков, зібрались в Міському саду Одеси щоб разом відзначити Різдво Христово

 

 

Святкувати Різдво разом зібрались християни міста Одеси і області. Християни України вже не перший рік виявляють свою солідарність з християнами багатьох європейський країн і починають святкувати Різдвяні свята 25 грудня. 

Провівши святкові богослужіння 25 грудня у своїх церковних спільнотах, вірні різних конфесій, що входять в Духовну Раду Одещини, зібралися 28 грудня у Міському саду на головній вулиці Одеси щоб подарувати свято одеситам та гостям міста. Гасло цього різдвяного свята – «Різдво у кожну родину».

 

Свято справді було для всіх – для дітей, молоді та дорослих. З 15-ої години почалося свято для дітей. Окремі церкви відправили і підготували команди молодих людей, які влаштували ігри, атракціони, змагання, конкурси та виїздні художні майстер-класи для дітей. 

 

Степан Койса та його команда «Острів Надії» м.Южний створили справжню атмосферу Різдва. Діти бігали, грали, змагались та майстрували. Також Церква «Дім Євангелія» з пастором Павлом Луговим допомогла дітям справді відчути – Різдво це їх свято. Бог подарував світу Свого Сина. Подарунки, які отримали діти від батьків, школи, церкви та друзів – це відображення любові та дару Небесного Отця.

 

​Програма для дорослих почалась о 17-ій годині. З уст ведучого свята пастора Віктора Марченко прозвучало різдвяне привітання «Христос народився!» і у відповідь залунало багатоголосе «Славімо Його!». Ведучий звернув увагу на те, що Христос є Тим, Хто був, є, і гряде! Він є вічне Слово Бога Отця! Проте, Син Божий прийшов у наш світ, народився маленький дитям, щоб прийти до нас людей і спасти нас.

 

Слово привітання до всього зібрання висловив Олександр Димов, Голова Духовної ради Одеси. У своєму привітанні він наголосив, що народження Ісуса – це виконання Божої обіцянки. Бог обіцяв бути з людьми, прийти до людей і спасати людей. Ім’я Новонародженого було також Еммануїл, що не гебрейській мові означає «з нами Бог». Ще древній пророк сказав: «Ось діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвуть Йому Ймення Еммануїл» (Матвія 1:23). Народження Ісуса показало, що Бог не стоїть осторонь наших проблем і страждань, Він стає поруч, Він готовий допомагати, Він – Спаситель!

Свято продовжилось виконанням пісні «Еммануїл» дуетом з церкви смт Іванівка. В пісні звучали слова «Эммануил в небо путь для нас открыл». І справді, Бог прийшов до нас щоб відкрити нам шлях до Бога.

 

В продовження свята зазвучали знайомі кожному українцеві колядки: «Нині радість стала», «Ой, зійшла, зійшла правда на землю». Гурт церкви «Віра, надія, любов» співав і задавав тон, а усі люди на площі підспівували. Хто не знає цих веселих українських колядок, що надихають, збадьорюють та приносять радість?

 

Груднева похмура погода не зіпсувала теплої атмосфери різдвяного свята. Команда Веніаміна Унгуряна приготувала для всіх присутніх гарячий чай та смачну духмяну випічку. Нікому не було холодно, ніхто не залишився без смаколиків. Про комфорт присутніх на святі також подбали організатори.

 

У другій частині різдвяного свята у парку Віктор Марченко нагадав усім, що і в часи Ісуса і в наші часи суспільства роздирають війни та етнічні, расові та ідеологічні конфлікти, і лише Христос, який прийшов на землю до нас може принести мир, у першу чергу душевний мир окремій людині і мир у людські спільноти. 

 

Сьогодні також актуально звучать слова ангельської вістки: «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!» (Луки 2:14). Страх не повинен опановувати наші думки та почуття, Христос приніс мир, який ми можемо прийняти вірою і поширювати його у нашій сім’ї, церкві та суспільстві.

 

Зібрання вітали лідери церков та конфесій, що входять в Духовну раду. Голова Ради Олександр Димов у своїй завершальній промові нагадав, що наші християнські принципи та переконання не слід залишати лише у словах, думках та написах, їх слід втілювати у житті в ділах, які відображають нашу віру та любов. Імперські армії та диктаторські режими часто апелювали до лозунгу «З нами Бог», проте їх справи свідчили про протилежне – вони були далекі від Бога. Промовець закликав всіх – являти християнську віру у справах любові, доброти, милосердя та справедливості!

 

Міжцерковне святкування Різдва у міському парку завершилось спільною молитвою за мир, благополуччя та єдність в Одесі та Україні. Всі присутні разом виголосили відому всім молитву «Отче Наш». Особливий резонанс в душах людей знайшли слова «Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі!». Ці слова виражають наше людське прагнення, пошук, бажання Царства Божого.

 

Федір Стрижачук

Більше фото дивіться на Сторінці Об’єднаня в Фейсбуці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підтримуйте служіння пожертвами. "Бо коли є охота, то приємна вона згідно з тим, що хто має, а не з тим, чого хто не має" (2 Кор 8:12).

https://odessabaptist.info/wp-content/uploads/2022/04/logo-ecb-white-100-1.png
© 2022 Одеське Обласне Об'єднання Церков ЄХБ
Контакти
ул. Садовая, 39 пос. Корсунцы Коминтерновский р-н Одесская обл. Украина
То доповніть радість мою: щоб думали ви одне й те, щоб мали ту саму любов, одну згоду й один розум! (Флп. 2:2)
Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь