Вчимося разом у Христа – пасторська група учнівства

Пасторська Група Учнівства «Вчимося разом у Христа» зібрала діючих служителів церков та братів, що прагнуть до служіння, 16-18 березня. Біля 30 братів-служителів з’їхалися з церков області для навчання та спілкування, що проходило на базі Одеської Богословської Семінарії. Група є частиною зусиль Пасторського Відділу Обласного Об’єднання (відповідальний – Голова Об’єднання, пастор Олександр Димов) по розвитку пасторів та служителів помісних церков.

Петро Кравченко, зараз тимчасово відповідальний за Церкву ЄХБ «Христове Воскресіння», поділився враженнями від події:

Петр Кравченко (зліва) та брати з церкви “Христова воскресіння”

– Корисне спілкування! Діючі пастори передають досвід служіння тим, хто допомагає їм у церкві та прагне служити Господу. Ми з братами отримали відповіді та пояснення дійсно тих моментів, що нас хвилюють. Спілкуючись один з одним, ми дізнаємося багато нового, що стосується церкви та служіння людям. Маємо можливість “живого” спілкування та дискусії з братами.

Я бачу як все, про що ми розмовляли під час зустрічі, працює на своєму особистому досвіді. Коли я (за фахом Петро  інженер-електромеханік – прим. ред) ділюся з братами церкви знаннями з електротехніки, передаю їм свій досвід та знання від фаху, або коли ми допомагаємо сусідам на районі розібратися з обладнанням, це не тільки вирішує питання, але й призводить до розвитку спілкування (зокрема й на духовні теми).

Вважаю, що спілкування з братами-пасторами має велику цінність щодо духовного розвитку кожного з нас та церкви. Як написано у 1 Ів. 1:7 – «Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха».

Вранці служителі разом молилися, вдень обговорювали важливі теми, на вечорі спілкувалися в неформальній обстановці семінарського кемпусу.

Молитовні зібрання проходили разом з співробітниками семінарії. Пастори та богослови – Рей Трентхем, Олександр Гейченко, В’ячеслав Герасимчук – перед молитвою відкривали Боже Слово.

Основою конференції було спільне вивчення та обговорення книги Освальда Сандерса «Духовне лідерство» та доклад Сергія Саннікова про богословське та практичне осмислення Вечері Господній.

В перший вечір (та ніч) служителі уважно прочитали книгу «Духовне лідерство» та зробили помітки важливих уривків для обговорення. На другий день, під лідерством пасторів Анатолія Бондраренко, Олександра Димова та Сергія Кричуна, брати розбиралися з роздібностями світського та духовного лідерства. Обговорювали питання,  як розвиватися у духовному лідерстві. Чим відрізняються погляди на служіння у Павла та Петра? Розібрали найважливіші риси пасторського характеру. Вплив молитви та книжок на світогляд.

Дискусія постійно перетиналася з практичними питаннями накштал, «де знаходити час на служіння та сім’ю», «що таке чоловік однієї дружини» та інші. На прохання братів, пастор Анатолій Богдаренко дав перелік «маст рід» книжок (дивись нижче).

Через брак часу за для хоча б поверхового обговорення духовного служіння, теми страждань, перешкод, спокус та ціни лідерства, питання удосконалення та передачі служіння – залишилися для самостійного вивчення.

Розглядаючи тему «Найважливіше за усе», брати дійшли того, що усі зусилля, навчання та прийому служіння мають підкорюватися Святому Духу. Сповнення Божим Духом є невідмінною складовою духовного служіння.

Останній день був присвячений темі «Вечері Господній», яку відкрив Сергíй Санніков – баптистський богослов, проповідник, капелан. Доктор богослов’я. Пастор Першої Одеської Церкви Євангельських Християн-Баптистів. Один із основоположників євангельської богословської освіти в незалежній Україні.

Що саму відбувається під час Причастя, хто може брати в цьому участь, на Кого вказують знаки: хліб ти вино.

Все служіння «Євхаристії» – служіння подяки – має вказувати особисто на Ісуса Христа, Його життя, служіння, жертву, воскресіння та повернення. Це таємниця, коли людина переживає особисту зустріч з живим Господом.

Також, Сергій Вікторович анонсував свою книгу про Вечерю Господню, яка ось вже скоро вийде з друку, та містить весь матеріал доповіді у розвинутому вигляді.

Подібні зустрічі планується проводити тричі на рік. Наступна група учнівства запланована на липень, у Чорноморську.

Перелік користних книжок для зростання у пастирському служінні:

  1. Кристофер Билей. Отцы церкви о пасторском служении.
  2. Григорий Великий. Правило пастырское.
  3. Иоанн Златоуст. Изранные творения Том 2.
  4. Чарльз Бриджес. Христианское служение. Исследование причин его неэффективности.
  5. Дерек Тидбол. Мудрые пастыри. Исследования в области пасторского богословия
  6. Тимоти Уитмер. Пастырь-руководитель, как достичь успеха в пастырском служении вашей церкви.
  7. Пол Дэвид Трипп. Опасное призвание. Лицом к лицу с уникальными вызовами пасторского служения.
  8. Тимоти Келлер. Центровая церковь. Сбалансированное городское служение с Евангелием в центре
  9. Генри Ноуєн. Во имя Иисуса, размышления о христианском руководстве
  10. Дж. Освальд Сандерс. Духовное руководство. Основы успеха каждого христианина.

– – – – – –
Одеса Баптист Інфо – Інформаційне служіння Обласного Об’єднання Церков ЄХБ
– – – – – –
Сайт Обласного Об’єднання http://www.odessabaptist.info/
Вайбер https://invite.viber.com/
Телеграм https://t.me/odessabaptistinfo
Фейсбук https://www.facebook.com/odessabaptist10
Ютуб https://www.youtube.com/c/OdessaBaptist/

– КОРИСНА ИНФОРМАЦІЯ –

Библейское зеркало, Бернард Геце

Читать онлайн
215 страниц 5 часов чтения. Библейский тематический словарь-справочник. Пособие для исследователей Слова Божьего. Текст печатается по изданию Б. Геце «Библейское зеркало для всех» (Пособие для исследователей Слова Божьего и работников на ниве Божьей) с дополнениями и исправлениями.

Серия «Спердженские проповеди»

Он-лайн библиотека Эквалибра

Бумажный вариант:
Истинная пища и истинное питие. Том 1
Доказательство любви. Том 2
Ожидающая церковь. Том 3
Человекам это невозможно. Том 4
Взгляд на Иисуса. Том 5
Возрастание в благодати. Том 6
Сокровища благодати. Том 7
Странный выбор Бога. Том 8
Христос распятый. Том 9
Визит на Голгофу. Том 10

ПІДГОТОВКА ДО ХРЕЩЕННЯ

 

Основи християнства (Огієнко)
Біблійні уроки підготовки до водного хрещення. 24 урока.
Основы христианства (Синодальный)
Курс подготовки к водному крещению. 24 урока.

Підтримуйте служіння пожертвами. "Бо коли є охота, то приємна вона згідно з тим, що хто має, а не з тим, чого хто не має" (2 Кор 8:12).

https://odessabaptist.info/wp-content/uploads/2022/04/logo-ecb-white-100-1.png
© 2022 Одеське Обласне Об'єднання Церков ЄХБ
Контакти
ул. Садовая, 39 пос. Корсунцы Коминтерновский р-н Одесская обл. Украина
То доповніть радість мою: щоб думали ви одне й те, щоб мали ту саму любов, одну згоду й один розум! (Флп. 2:2)
Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь