Зверненя Голови ВСЦ ЄХБ та Пам’ятка для церков – У зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу

«Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа: Охороно моя та твердине моя, Боже мій, я надіюсь на Нього! Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної, Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда. Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає, ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні…»

(Псалом 91). 

Дорогі брати і сестри!

Рада євангельських протестантських церков України та Українська міжцерковна рада під час зустрічі 2 березня 2020 року ініціювали звернення до церков України про проведення Всеукраїнської молитви 14-15 березня. 

У зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу люди в багатьох країнах світу охоплені страхом. Багато українців знаходяться в паніці, та не знають що робити в такій ситуації. Ми, як віруючі, маємо спокій та мир, знаючи, що все є під контролем нашого Господа. 

Тому закликаємо усі церкви в Україні до ревної молитви за наш народ у цей непростий час. Віримо, що «дуже могутня ревна молитва праведного» (Якова 5:16). 

Отже, разом об’єднаємось у молитві за: 

 Божу охорону життя людей під час епідемії вірусу; 

 Збереження спокою та миру в серцях людей; 

 Щоб кожен по-християнськи ставився до хворих; 

 За зцілення хворих на коронавірус; 

 За навернення людей до Бога. 

З повагою, Головуючий у Раді євангельських протестантських церков України, голова Всеукраїнського
союзу церков євангельських християн-баптистів 
Валерій Антонюк 


Пам’ятка для церков щодо коронавірусу COVID-19

1)  Потрібно зберігати спокій. Господь контролює наше життя та оберігає. Однак потрібно дотримуватися медичних рекомендацій заради наших ближніх. 

2)  80% захворювань проходить в легкій формі, 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів. 

3)  Хто в групі ризику? Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань. 

4)  Дітей серед хворих дуже мало, імунна система дітей добре підготовлена до боротьби з вірусами. Вони можуть заразитися, та якщо імунна система міцна, то захворювання буде проходити у м’якій формі, або це може бути взагалі безсимптомний перебіг хвороби. 

5)  Коронавірус передається через кашель і чхання хворої людини. Дрібні частки під час кашлю можуть осідати на навколишніх предметах. 

6)  Скільки вірус живе на поверхнях? Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до кількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. Інші люди можуть підхопити вірус, торкаючись цих предметів, а потім торкаючись брудними руками обличчя – очей, носа, рота, бо вірус передається через слизову оболонку. 


7)  Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м. 

8)  Характерні симптоми коронавірусу при респіраторній формі. 
На початковому етапі зараження ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди.
Як повідомляє портал medikom.ua, при захворюванні спостерігається


– біль при ковтанні, чханні; 

– риніт; головний біль;

– сухий кашель;

– підвищення температури; 

– лихоманка;

– м’язовий біль. 

9) Як захиститися від захворювання?


Міністерство охорони здоров’я рекомендує для профілактики захворювання дотримуватись стандартних заходів: 

– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами після вулиці, особливо телефон та інші предмети, де збираються бактерії;

– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.

– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель; 

– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, то надівайте медичну маску, щоб обмежити поширення вірусу. 

 

Акцентуємо увагу, що маска не захищає від зараження! 

 

10) Що робити, якщо у себе запідозрили коронавірус? 

Залишайтеся вдома, якщо захворіли. 

Зателефонуйте в лікарню та повідомте, що у вас є ознаки захворювання. Уникайте тісного контакту з іншими людьми. 

Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. Використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно замінювати раз на 1,5-2 години). 

Підтримуйте служіння пожертвами. "Бо коли є охота, то приємна вона згідно з тим, що хто має, а не з тим, чого хто не має" (2 Кор 8:12).

https://odessabaptist.info/wp-content/uploads/2022/04/logo-ecb-white-100-1.png
© 2022 Одеське Обласне Об'єднання Церков ЄХБ
Контакти
ул. Садовая, 39 пос. Корсунцы Коминтерновский р-н Одесская обл. Украина
То доповніть радість мою: щоб думали ви одне й те, щоб мали ту саму любов, одну згоду й один розум! (Флп. 2:2)
Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь